O školi

Školske godine 2006./2007. proglašeni smo najuspješnijom odgojno obrazovnom ustanovom Primorsko – goranske županije.

Povodom 120. obljetnice 2006. godine izdali smo Monografiju i CD školskog zbora.

Za ostvarene rezultate u odgoju i obrazovanju, 2006.godine dobili smo Grb Grada Rijeke.

Nakon Trećeg susreta hrvatskih kvalitetnih škola, izdali smo knjigu Svaka škola može uspjeti.

Naša škola je “Forumova škola “- Forum za slobodu odgoja dodijelio nam je priznanje za promoviranje ciljeva FSO, primjenu suvremenih odgojno-obrazovnih metoda u nastavi te demokratizaciju i unapređenje ukupnog života škole. Nada Kegalj dobila je priznanje  Forumovog učitelja.

Naša škola ima plaketu " Škola bez nasilja ", UNICEF-ovog projekta "Za sigurno i poticajno okruženje u školama"  -  Stop nasilju među djecom, čime želimo svima poručiti da ne toleriramo nasilje među djecom. Želimo razvijati empatiju, obzirnost, nesebičnost i toleranciju među djecom te ojačati odgojnu komponentu škole. U sklopu Projekta  trudimo se uključiti roditelje u sve naše aktivnosti i senzibilizirati lokalnu zajednicu za problem vršnjačkog nasilja. Školske godine 2008./ 09. godine obnovljen nam je status Škole bez nasilja.

Naša škola je ispitni centar za polaganje stručnih ispita učitelja pripravnika fizike i psihologije.

Učitelji mentori su: Nada Roje - učiteljica matematike, Ana Marinić - učiteljica geografije, Aida Marković Kranjčec - učiteljica matematike, Alida Devčić Crnić - knjižničarka, Denis Pilepić - učiteljica razredne nastave, Tatjana Krmpotić - učiteljica razredne nastave, Biljana Grbić - učiteljica razredne nastave, Roberta Bonassin - učiteljica talijanskog jezika, Diana Negovetić - vjeroučiteljica, Dijana Toljanić - učitelj defektolog, Almedina Mujkanović - vjeroučiteljica, Sonja Valerijev - učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture, Ana Paljušaj - učiteljica razredne nastave.

Učitelji savjetnici su: Nada Kegalj - psihologica, Senada Tuhtan - učiteljica fizike.

Nada Kegalj voditeljica je Županijskog vijeća psihologa, Senada Tuhtan voditeljica Županijskog stručnog vijeća fizike, a Ana Marinić voditeljica je Županijskog stručnog vijeća učitelja geografije.

Socijalna pedagogica Dijana Toljanić je koordinator za provođenje CAP programa (protiv zlostavljanja djece) u Primorsko-goranskoj županiji.

Za Medijaciju – rješavanje sukoba među učenicima zadužena je psihologica Nada Kegalj. Za medijaciju se odlučujemo kada želimo riješiti problem i sačuvati odnos, i kad želimo sukob što prije riješiti.

Zajednica tehničke kulture Primorsko – goranske županije dodijelila nam je Povelju za izvanredan doprinos popularizaciji i širenju tehničke kulture među mladima.

Psihologica Nada Kegalj dobitnica je Godišnje nagrade Primorsko goranske županije za postignute uspjehe u odgojno obrazovnom rad, unapređivanju komunikacijskih vještina i pružanju psihološke pomoći učenicima (2008.god.).

Ravnateljica Dubravka Dužević je, 2011. god., proglašena najuspješnijim djelatnikom u odgoju i obrazovanju Primorsko goranske županije.

Dana 6. lipnja 2016. godine, u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku, svečano je proslavljena 130. obljetnica OŠ Podmurvice. Tom je prigodom pročelnica za školstvo Sanda Sušanj, u ime Grada Rijeke i gradonačelnika mr. sc. Vojka Obersnela, uručila ravnateljici Dubravki Dužević srebrnjak Grada Rijeke i sliku našeg poznatog slikara Vladimira Udatnya. Povodom obljetnice objavili smo i cd učiteljskog zbora Škole.

Koliko je sati?

« Prosinac 2016 »

Pozivamo sve učenike, učitelje i roditelje da postanu naši dopisnici i pišu nam o zanimljivostima na mail adresu: alidadevi@gmail.com

Najzanimljiviji će biti objavljeni na našoj web stranici.