Erasmus+ Akreditacija: Europass tečaj za nastavnike

„Pomozite svojim učenicima da se nose sa stresom i anksioznošću zahvaljujući biblioterapiji“ pod vodstvom trenerice Beatriz Canas Mendes

Tečaj je proveden od 8. do 13. travnja 2024., a u njemu su sudjelovale učiteljice Romina Raspor Mohorovičić, Sonja Valerijev, Diana Negovetić  i knjižničarka Alida Devčić Crnić.

Cijeli tjedan bio je  organiziran i vođen od strane organizatora tečaja Europass Teacher Academy. Tečaj pod nazivom Help Your Students Cope With Stress and Anxiety Thanks to Bibliotherapy pod vodstvom trenerice Beatriz Canas Mendes bio je dobro strukturiran i vođen. Nakon 14,30 sati edukacija je završavala pa su  sudionici samostalno upoznavali Lisabon.

Subota 13. travnja 2024. bila je rezervirana za team building proučavanje kulturnih znamenitosti Sintre, Pena Palace, Regaleire, Cabo Roce i Cascaisa.

Tečaj  je to koji nudi  podršku u oslobađanju od stresa, pružanju uspješnih strategija suočavanja s problemima te pomaganja pojedincu u izražavanju osjećaja i ideja o problemu ili teškoći.

Kroz praktične i iskustvene aktivnosti polaznici su učili značenje pojma biblioterapije i njezinu primjenjivost. Produbili su  znanja o terapijskoj ulozi književnosti i njezinoj važnosti u mentalnom, emocionalnom i socijalnom razvoju djece. Upoznali su se s ulogom učitelja u provođenju biblioterapije u nastavi.

Sudionici su naučili  kako razviti cjelovite planove lekcija i provesti aktivnosti biblioterapije na odabranim dječjim knjigama koje najbolje odgovaraju njihovoj jedinstvenoj školskoj zajednici. Međunarodni učitelji predstavili su i svoje najdraže knjige te kako one mogu postati lijek za različita duševna stanja velikih i malih ljubitelja knjiga.

Kroz radionice i praktične aktivnosti, kao i razmišljanje i dijeljenje, naučili su pripremiti vlastite aktivnosti čitanja u vrlo interaktivnom i zanimljivom iskustvu učenja.

objavio: Alida Devčić   datum: 18. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »