Prošetajmo policama knjiga 2020./2021.

Mjesec knjige 2020.

2020-11-13 09:10:13

Uljepšaj nekome dan!

Svjetski pokret za ljubaznost održao je 1988. godine u Tokiju konferenciju o ljubaznosti na kojojo je donesena posebna deklaracija koja, među ostalim, govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti. tada je odlučeno da se 13. studenoga u cijelom svijetu obilježava kao Svjetski dan ljubaznosti, sa željom da toga dana svi razmislimo o svojim postupcima i da shvatimo da nitko nije bolji ni lošiji samo zato što pripada drugoj kulturi, rasi ili religiji. Uljepšaj svaki dan sebi i drugima. Srdačno pozdravi susjede, nasmiješi se  učiteljici, posjeti baku ili djeda, zagrli roditelje bez posebnog razloga, nazovi prijatelja umjesto da mu pošalješ poruku...

Svjetski dan ljubaznosti podrazumijeva i ljubaznost prema sebi pa se posveti hobiju koji voliš ili učini nešto drugo što će te oraspoložiti.

Ljubaznost je besplatna, a svima vraća osmijeh na lice!

Tekst preuzet iz časopisa Smib, broj 3., studeni 2020.

Pogledajte filmić o ljubaznosti i kako se  Dobro dobrim vraća:

Ili pročitaj priču koja baš o tome govori:

2020-11-11 12:51:57

Sretan nam Dan hrvatskih knjižnica!

Dan hrvatskih knjižnica obilježava se od 2010. godine na poticaj Hrvatskoga knjižničarskog društva, na obljetnicu nadnevka donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama, kojim su postavljeni pravni temelji za planiran i sustavan rad i razvoj svih vrsta hrvatskih knjižnica te svih ključnih odrednica hrvatskoga knjižničarstva.

U sklopu njegova ovogodišnjeg obilježavanja, a radi povećanja javne svijesti o značaju i ulozi knjižnica u razvoju lokalnih zajednica i društva u cjelini, Društvo do 15. studenoga 2020. godine provodi digitalnu kampanju pod nazivom Lista(j) za knjižnicu! Kad se priče razlistaju, knjižnice zablistaju!.

Knjižnice su javne kulturne ustanove namijenjene svima koji su u neiscrpnoj potrazi za znanjem, kulturom, obrazovanjem, znanošću, kreativnošću i umjetnošću. Potrebe i zahtjevi društva u odnosu na suvremene knjižnične usluge sve su veće i složenije, poručuju iz Hrvatskoga knjižničarskog društva te pozivaju knjižnice, njihove korisnike i sve građane da se uključe u stvaranje nove vizije hrvatskih knjižnica.

I mi smo danas u našoj knjižnici aktivno proslavili Dan hrvatskih knjižnica!

Prvašići postali ponosni članovi školske knjižnice

Učenici prvog a i b razreda tradicionalno početkom školske godine postaju ponosni članovi školske knjižnice. Osim što se upoznaju s pravilima ponašanja u knjižnici, što je naručito aktualno ove godine zbog dezinfekcije i držanja razmaka, te posuđivanja knjiga, pročitana je i prva lektira Crvenkapica, Braće Grimm.

Dojmove o pročitanoj priči iščitajte iz njihovih maštovitih crteža.

( 5. i 7. 10. 2020.)

Obilježili smo Dan životinja, odnosno Dan ljubimaca