Čitanjem do zvijezda 2018./ 2019.

Čitanjem do zvijezda 2019.

Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ za školsku godinu  2018./2019. koje je ujedno bilo deseto jubilarno,  održalo  se u Ravnoj Gori  baš na Valentinovo.

Ovogodišnja tema natjecanja bili su ljetni praznici s motom:  "Ljeto priča priče".

Naslovi koje su učenici čitali su sljedeće knjige:

Julijana Matanović - Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom,
Jasminka Tihi-Stepanić - Ljeto na jezeru Čiču,
Erich Kästner – Blizanke.

Našu ekipu u pisanju ispita razumijevanja pročitanog predstavljali su: Niobio Grubešić, Vita Marohnić i Nika Pilipović, Svi su iz petog razreda. Kretivni uradak – plakat kojim se publiku želi potaknuti na čitanje tih triju knjiga izradila je Franciska Goja iz 6. razreda. S obzirom da su svi naši učenici bili prvi put na ovakvoj vrsti natjecanja postigli su zapažen uspjeh. Mentorice su im bile: Romina Raspor Mohorovičić i Alida Devčić Crnić.

Ravna Gora je bila odličan domaćin što možete i vidjeti iz sljedećih fotografija:

ČITANJEM DO ZVIJEZDA, ŠKOLSKO NATJECANJE

7. prosinca (petak) 2018.

Čitanjem do zvijezda je kviz u znanju i kreativnosti, projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara koji su pokrenuli knjižničari Međimurske županije. Održava se desetu godinu s ciljem poticanja čitanja kod učenika osnovnih i srednjih škola. Ovogodišnja tema natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče". Naslovi koje smo trebali pročitati su: Julijana Matanović, Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom, Jasminka Tihi-Stepanić, Ljeto na jezeru Čiču i Erich Kästner, Blizanke.

U našoj školi Čitanjem do zvijezda provodi se kao izvannastavna aktivnost školske knjižnice. Uključeno je desetak učenika. Na natjecanje školske razine pristupilo je pet učenika. To su: Nika Pilipović iz 5. b razreda, Niobio Grubešić, i Vita Marohnić iz 5. a razreda, koji su osvojili prva tri mjesta i predstavljat će ekipu OŠ Podmurvice na Županijskom natjecanju u Ravnoj Gori. Učenice Mia Japel iz 5. a raz. i Lara Petković iz 5. b raz. osvojile su četvrto i peto mjesto te su na rezervnoj listi.

Mentorice učenicima su Romina Raspor Mohorovičić učiteljica HJ i Alida Devčić Crnić, knjižničarka. U stručnoj komisiji za ispravljanje bile su: Alida Devčić Crnić, knjižničarka, Romina Raspor Mohorovičić učiteljica HJ i Tamara Turić, učiteljica.

Čestitke svima!

Županijsko natjecanje održat će se u Osnovnoj školi Dr. Branimira Markovića u Ravnoj Gori 14. veljače 2019. godine. Bit će to baš zanimljivo Valentinovo.

Veselimo se!!!

« Veljača 2021 »