Čitanjem do zvijezda 2016.

Čitanjem do zvijezda

U ponedjeljak, 22. veljače, naša je škola bila domaćin županijske razine natjecanje „Čitanjem do zvijezda“.  Naime, riječ je o natjecanju koje se sastoji od dva dijela: ispita i izrade plakate.

Natjecatelji su trebali pročitati tri knjige: „Poljubit ću je uskoro, možda“, Šime Storića, „Svašta u mojoj glavi“, Mire Gavrana i „Suvišan u svemiru“, autora Milivoja Matošeca. Natjecatelji s tri pročitane knjige morali su riješiti ispit. Onima koji su radili plakat bilo je dovoljno da pročitaju samo „Poljubit ću je uskoro, možda“. Njihov je zadatak bio prikazati knjigu i povezati njenu tematiku s tematikom natjecanja - odrastanjem. U školu je došlo sedam ekipa i predstavljena su četiri plakata. U natjecanju su sudjelovale i učenice naše škole: Anamarija Buršić, Lena Matejčić, Maja Veranič i Lucija Jadrić. Prije samoga natjecanja, priredili smo učenicima kratku priredbu dobrodošlice na kojoj su nastupili samo neki od učenika koji su nastupili na Lidranu.

Natjecanje je održano u dvije učionice, ispit se pisao šezdeset minuta, iako je većini natjecatelja bilo dovoljno i puno manje vremena. Družili smo se u školskoj knjižnici te smo s nestrpljenjem iščekivali rezultate. Učiteljica Likovne kulture procijenila je izglede plakata, a učenice su izvrsno prezentirale svoje radove. Plakat koji je prezentirao našu školu izradila je Lucija Jadrić, učenica 6.a razreda.

Nakon objavljivanja rezultata najsretniji su bili pobjednici koji odlaze na državno natjecanje: OŠ Nikola Tesla i OŠ Brajda. Naša je skupina bila treća, jako smo zadovoljne rezultatom jer smo sudjelovale prvi puta i znamo da ćemo dogodine rado sudjelovati ponovno i biti još bolje. Čestitamo svim natjecateljima, nadamo se da su zadovoljni rezultatima i da ćemo se opet družiti.

Anamarija Buršić i Lena Matejčić, 6.b